fbpx

7 būdai kaip panaudoti moliūgą po Helovyno

squirrel eating pumpkins

Praėjus kuriam laikui po Helovyno iškyla klausimas, ką daryti su likusiais moliūgais?

Dalis jų išspjaustyti, kiti išskaptuotu vidumi, dar kiti tiesiog nepjaustyti dekoravo aplinką arba buvo išpaišyti.

Išmesti į bendrų atliekų konteinerį nerekomenduojama, nes pūvant molūgui kartu su kitomis šiūkšlėmis susidaro metano dujos. Kas yra dar blogiau nei CO2.

Be to, kad iš moliūgų verdamos sriubos ir daromi troškiniai, kepami pyragai ir keksiukai, tokie moliūgai gali puikiai pasitarnauti sode ar būti skanėstu laukiniams gyvūnams.

Yra tikrai draugiškų aplinkai būdų, kaip galima galutinai sunaudoti šventei jau naudotus moliūgus.

Štai keletas jų. Gal kažkuris tiks ir Jums:

  • Moliūgo sėklas sudžiovinkite, išlukštenkite ir pakepintomis sėklomis paskaninkite patiekalus;
  • Nekepintas ir nelukštentas sėklas galima sudžiovinti ir kitais metais pavasarį vėl pasėti- trėsite naują moliūgų derlių sekančių metų šventei!
  • Jeigu moliūgas nebuvo išdažytas ar kitaip apdorotas, jį galima panaudoti patiekalams gardinti, o moliūgo perteklių- užšaldyti ir panaudoti sekantį kartą. Internete gausu receptų, štai keletas jų:

Moliūgų sriuba (ją ypač gardu valgyti patiektą kokosiniuose dubenėliuose😊)

Moliūgų pygaras

  • Iš nedidelio moliūgėlio galite padaryti paukščių lesyklėlę – perpjaukite moliūgą pusiau, priberkite paukščiams sėklų, ir, pervėrę virvelę, pakabinkite ant medžio šakos arba toje vietoje, kur Jūsų kieme dažniausiai lankosi paukščiai;
  • Jeigu netoli Jūsų gyvenamosios vietos yra miškas ar mėgstate leisti laiką gamtoje, pjaustyto moliūgo dalis galite palikti gyvūnų šeryklose- laukiniams gyvūnams (voverėms, lapėms, barsukams ar stirnoms) tai delikatesas.
  • Jeigu Jūsų moliūgas neraižytas, galite padaryti lauko vazoną augalui. Užteks nupjauti moliūgo viršunę, išimti sėklas, pripilti žemių ir pasodinti šalnoms atsparų augalą. Toks vazonas dar keleta savaičių puoš Jūsų balkoną ar terasą, o pasodinus į dirvą- taps natūralia trąša aplinkui esantiems augalams.
  • Tiesiog sukompostuokite moliūgą su kitomis organinėmis atliekomis. Moliūgą iki 90% sudaro vanduo, tad supjaustytas gabaliukais jis greitai suirs. Tai žymiai geresnis būdas nei išmesti moliūgą į bendras atliekas. Mat organinėms medžiagoms, pavyzdžiui, moliūgui, skylant anaerobinėmis sąvartynų sąlygomis, jie išskiria metaną, kuris yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kaip manoma, maždaug 16 kartų stipresnės už anglies dioksidą.

Pakeiskime įpročius kartu.