fbpx

Tvarus gyvenimo būdas gali sutaupyti pinigų

Dažnai susiduriam su stereotipu, kad ekologiškas gyvenimo būdas arba ekologiškos priemonės/produktai brangiai kainuoja.

Todėl yra dalis žmonių, kurie susimąsto apie tai, kokią įtaką aplinkai daro arba kokį pėdsaką palieka jų kasdienis gyvenimas. Tačiau nesiryžta keisti įpročių ar naudojamų priemonių, nes jos yra brangesnės.

Šiame straipsnyje įrodysime, kad net naudojant brangesnes, tačiau ilgaamžiškesnes eko priemones Jūs sutaupote savo šeimos biudžeto lėšų. Ir taip žengiate žingsnį tvaresnės kasdienybės link 😉

Pabandykite savo kasdienybėje pritaikyti vieną ar kelis čia išvardintus būdus:

  1. Sumažinkite nereikalingų pirkinių ir vartojimo kiekį:

“Zero Waste” gyvenimo būdas skatina sąmoningą pirkimą ir vartojimą. Pirkdami tik tai, ko Jums reikia, ir vengdami nereikalingų impulsinių pirkinių (rūbų, daiktų, maisto), sutaupote pinigų.

  1. Kaip sumažinti pirkinių pakuočių, kurias išmetame, kiekį:

Prekes pirkite didesnėse pakuotėse. Tai ekonomiškesnis ir ekologiškesnis būdas iš prekybos vietos parsinešti mažiau pakuočių. O pirkdami sveriamus produktus Jūs mokate už prekę, ne už pakuotę. Tam galite naudoti daugkartnius maišelius.

  1. Daugkartinio naudojimo gaminiai:

Sumažinę vienkartinių daiktų, tokių kaip popieriniai rankšluosčiai, vienkartiniai skustuvai ir plastikiniai buteliai naudojimą, nereikės šiems produktams reguliariai leisiti pinigų.

Naudojant daugkartinio naudojimo gaminius, pvz., medžiagines servetėles, daugkartinius maišelius ar gertuves, laikui bėgant galite sutaupyti pinigų. Jums nereikės pakartotinai pirkti vienkartinių alternatyvų.

  1. Maisto atliekų kiekis:

Valgymo planavimas, efektyvus maisto likučių panaudojimas ir maisto likučių kompostavimas sumažina maisto švaistymą. Tai, savo ruožtu, sutaupo Jūsų pinigų, nes maksimaliai išnaudoja savo bakalėjos produktus.

Planuokite maisto kelių dienų ar savaitės maisto gaminimo meniu. Tokiu būdu pirkdami maistą su išanksto sudarytu sąrašu nusipirksite tik tų maisto produktų, kuriuos planuojate sunaudoti. Taip išvengsite perteklinio pirkimo ir finansų bei maisto švaistymo.

  1. Kompostavimas:

Kompostavimas organines atliekas paverčia vertingu kompostu Jūsų sodui. Sutaupysite pirkdami dirvos gerinimo priemones ir trąšas. Gal būt tai sunkiau įgyvendinama gyvenant miesto daugiabutyje. Tačiau jei turite savo kiemą, išbandykite. Tai lengva ir paprasta.

  1. Remontas ir perdirbimas:

Neskubėkite išmesti sugedusio daikto. Galbūt dar galima jį pataisyti? Daiktų taisymas arba senų daiktų perdirbimas į naujus gali sutaupyti pakaitalų pirkimo išlaidų.

  1. Pasidaryk pats ir naminiai produktai:

Valymo priemonių, asmens priežiūros reikmenų ir net užkandžių gaminimas namuose gali būti ekonomiškas, palyginti su jų pirkimu jau paruoštu. Be to, tai sveikesnė alternatyva lyginant su prekybos centruose pirktais užkandžiais, kurių sudėtyje yra palmių aliejaus ir konservantų, palaikančių ilgesnį produktų galiojimo laiką.

  1. Sąmoningas energijos ir išteklių vartojimas:

Išjunkite šviesą ir kitus elektros prietaisus, kai jie nenaudojami. Nelaikykite tekančio vandens iš čiaupo valant dantis, trenkant galvą šampūnu, plaunant indus rankomis ar tiesiog laukiant kol vanduo sušils – tai ne tik taupo gamtos išteklius, bet ir komunalinių paslaugų sąskaitas. O tai tiesiogiai atsiliepia Jūsų šeimos biudžetui.

  1. Minimalizmas ir tvarka:

Vadovautis minimalistiniu požiūriu reiškia turėti mažiau daiktų ir mažiau išleisti nereikalingiems pirkiniams. Be to, daiktais neapkrautoje aplinkoje lengviau palaikyti tvarką.

Nepulkite keisti viso savo gyvenimo “aukštyn kojom” ir gyventi tvariai. Pabandykite vieną ar kelis čia siūlomus būdus ir pamatysite, tai nėra sudėtinga. O supratę, kad savo kasdieniu elgesiu mažinate aplinkos taršą, pajusite ir pasitenkinimo savimi jausmą 😊

Parašykite komentarą