fbpx

Kaip išsirinkti priešpiečių dėžutę?

metaline dezute suris pomidoras

Išsirinkti priešpiečių dėžutę gali būti sudėtinga užduotis, ypač jei neturite patirties, bet norite, kad ji tilptų į kuprinę (kad nereikėtų maisto nešti maišelyje).

Tikriausiai kiekvienas yra tai patyręs: turite maisto, bet nėra patogaus ir gražaus indo, kad galėtumėte įdėti į kuprinę ar rankinę, tad dedate į maišelį ar paliekate įpakavime. Tačiau  po kurio laiko viskas susitraiško ar išsimėto (ir tada išpurvina viską aplinkui) ir pagalvojate “oj kaip gerai būtų turėti ką nors, kad nesusitraiškytų mano bandelės”. Žinoma, galima būtų naudoti kokią nors dėžutę, kurios dangtelis jau nesilaiko, bet tai pridėtų dar daugiau streso ir nežinios, ar atsidarė viskas ir išsipylė, ar dar viskas gerai. Bet kam tas stresas? Gi galima nusipirkti priešpiečių dėžutę, tik tada kyla klausimas: kokią? 

Į ką gi atkreipti dėmesį renkantis priešpiečių dėžutę?

  • Svarbi dėžutės savybė – patvarumas.

Tai apima ir tai, kiek laiko dėžutė ištvers, ar netyčia (ar tyčia) numetus ant žemės sulūš ir reiks naujos, kokia dangtelio sandara. Plastikinės ir stiklinės priešpiečių dėžutės greit lūžta ir dūžta, vadinasi reikia dažnai keisti, o vienkartinės dėžutės teršia gamtą. Šiuo metu išpopuliarėjusios – metalinės maisto dėžutės pasižymi patvarumu bei ilgaamžiškumu – pagamintos iš nerūdijančio plieno, tad tikrai greitai nesulūš, ypač numetus ant grindų. 

  • Taip pat svarbu koks yra dangtelis.

    metalinis dangtelis dezutei green whale
    Maisto dėžutės dangtelis Green whale

Pirmiausia įsitikinkite, ar dangtelis tvarkingai priglunda prie dėžutės, ar negali deformuotis. Antra, atkreipkite dėmesį, koks yra segtukas, ar ne per lengvai ir ne per sunkiai darosi. Jei užsidarys per lengvai, gali atsidaryti ir Jūsų sudėtas maistas iškristi iš dėžutės. Jei atsidaro ir/ar užsidaro per sunkiai, galite likti be pietų. O jei dėžute naudojasi vaikai, geras dėžutės segtukas yra dar svarbiau. Plastikinės dėžutės dažnai turi tiesiog užspaudžiamus dangtelius, kurie su laiku pradeda neaikyti. Paprastai gerą dangtelio segtuką turi metalinė priešpiečių dėžutė “Green Whale”.

  • Toliau – talpa.

Kokius produktus ir kokį maisto kiekį planuojate laikyti ar nešti maisto dėžutėje. Čia svarbiausia – optimalumas. Nesinori nešiotis didelės dėžės, kuri buvo vienintelė, į kurią telpa mėgstamiausias vaisius, nes kitos dėžutės buvo vos per mažos, bet tuo pačiu užimanti visą vietą kuprinėje. Arba kaip kartais turite tik riešutų ir ryžių, bet nesinori visko dėti į vieną dėžutę arba imti dvejų. Tokiais atvejais skyrelis dėžutėje yra tikras gelbėtojas. Bet dažnai pasitaiko, kad negalima sureguliuoti jų dydžio. Metalinėje maisto dėžutėje skyrelis reguliuojamas arba jį galima visai išimti. O dydis tinkamas įdėti net ir avokadą ar nepjautą pomidorą.

  • Kvapas.

Dažnai į dėžutes įsigeria prieš tai jame buvusio maisto ar ploviklio kvapas, todėl pasidaro nemalonu naudoti tokį indelį. Metalinė maisto dėžutė yra be kvapė, jos neveikia prieš tai buvusio riebaus ar aitraus maisto kvapas ir skonis.

  • Ir žinoma – išvaizda.

Gražią dėžutę norisi naudoti. Dėžutės estetika dažnai yra lemiamas veiksnys pasirinkime. Labai svarbu, kad dėžutė būtų maloni prisilietimui ir akiai.

Tik pagalvokit, kiek plastikinių maišelių ar vienkartinių dėžučių sutaupysite per metus, jei kiekvieną darbo dieną priešpiečius į darbą nešitės daugkartinėje maisto dėžutėje. Juk vien per mėnesį yra 20 – 22 darbo dienos, o vienam kartui vieno maišelio ar vienkartinės dėžutės dažnai ir neužtenka. Paskaičiavus, jeigu per dieną naudojate 2 maišelius, per metus panaudotumėte  apie 528 plastikinius maišelius.

Green Whale metalinė priešpiečių dėžutė turi visas aukščiau išvardintas savybes, yra pagaminta iš nerūdijančio plieno, todėl ilgaamžė ir daugkartinio naudojimo.

Šiame video galite matyti būdus kaip naudoti metalinę priešpiečių dėžutę.

Parašykite komentarą