fbpx

Kas yra Lufos kempinė ir kaip ji naudojama?

Loofah sponge

Lufos kempinė – kas tai?

Lufos kempinė yra populiariai žinoma dėl savo šveičiamųjų savybių, todėl yra puikus pasirinkimas žmonėms, norintiems pagerinti savo odos tekstūrą ir bendrą sveikatą.

Silikoninėms, nailoninėms ar paraloninėms kempinėms pagaminti naudojami naftos produktai, o po jų naudojimo lieka plastiko atliekos, nes jos nerūšiuojamos ir neperdirbamos. Paraloninei kempinei suirti reikia iki kelių šimtų metų. Ir vis tiek liks mikroplastiko dalelės, teršiančios vandenis, patenkančios į gyvūnų skrandžius.

Tad gal verta išbandyti Lufą?

Iš ko gaminama tokia kempinė?

Lufa yra agurkinių (Cucurbitaceae) šeimos tropinių ir subtropinių vynmedžių genties augalas. Ji auginama ir valgoma kaip daržovė, bet turi būti nuimta jauname vystymosi etape, kad būtų valgoma. Daržovė populiari Indijoje, Kinijoje ir Vietname.

lufos-augalas-vaisius
Lufos augalas ir vaisius

Iš visiškai subrendusių vaisių gaminamos šveitimo kempinės, naudojamos vonios kambariuose ir virtuvėse.

Džiovinti vaisiai mirkomi vandenyje, nulupami, pašalinamos jų sėklos. Kempinės gaminamos visiškai išdžiovinus vaisius –  juos galima supjaustyti ar formuoti įvairiais būdais ir formomis.

Kaip naudojama Lufos kempinė?

Ši natūrali kempinė yra visiška plastikinių ir sintetinių kempinių alternatyva. Taip, kaip naudojate kempines kūnui prausti ar indams plauti, taip ir Lufos kempinė gali būti panaudota kaip kūno priežiūros priemonė arba buityje.

Štai keletas lufos kempinių naudojimo odai privalumų:

loofah-duso-plausine
Lufa dušo kempinė plaušinė
  • Šveičia – Lufos kempinės yra puikūs šveitikliai, kurie gali padėti pašalinti negyvas odos ląsteles, nešvarumus ir riebalus nuo jūsų odos. Šis procesas ne tik pagerina jūsų odos tekstūrą ir išvaizdą, bet ir padeda atkimšti poras, o tai gali užkirsti kelią spuogams ir spuogams.
  • Minkština odą – Lufos kempinės taip pat gali padėti suminkštinti odą, pašalindamos sausas, šiurkščias vietas. Tai ypač naudinga žmonėms, kurių pėdos šiurkštos, suragėjusios arba išsausėjusios alkūnės ir keliai.
  • Gerina kraujotaka – Lufos arba lufos kempinės naudojimas taip pat gali padėti paskatinti kraujotaką, o tai gali pagerinti bendrą odos būklę. Pagerėjusi kraujotaka gali padėti jūsų odos ląstelėms gauti daugiau maistinių medžiagų ir deguonies, todėl oda gali būti sveika, spindinti.
  • Universali – Lufas galima naudoti visam kūnui – nuo veido iki kojų. Naudokite su Jūsų mėgstamu kūno prausikliu arba muilu.

Lufos naudojimas namų priežiūroje:

Lufa namams valyti
Lufa namams valyti
  • Vaisių arba daržovių šveitimui – Lufa yra natūrali (ne taip kaip plastikinės kempinėlės, pagamintos iš naftos produktų), todėl tinka sąlyčiui su maistui. O dėl šveičiamųjų savybių gerai nuvalymo nešvarumus nuo vaisių ir daržovių.
  • Keptuvių ir indų šveitimas – dėl tų pačių šveičimųjų savybių Lufą galite naudoti keptuvių ir puodų prikepusių maisto likučių valymui. Lufa puikiai šveičia, tačiau nebraižo paviršių.

Kaip aruošti Lufą naudojimui?

Sausa Lufa yra kieta, tad prieš pirmą naudojimą 20 minučių pamirkykite šiltame vandenyje, kad suminkštėtų. Šiame video galite pamatyti, kaip paruošti Lufos kempinę naudoti.

Draugiška aplinkai

Lufa yra 100% natūrali, savyje neturi jokių cheminių ar sintetinių priedų. Todėl gali būti naudojama vaikams, jautrią odą ar alergiškiems asmenims. Be to, po naudojimo Lufa gali būti kompostujama. Tad be sąžinės priekaištų jog teršiate aplinką plastiko atliekomis, galite Lufos kempines keisti kas kelis mėnesius.

Apibendrinant – kokia Lufos nauda?

Lufą galima naudoti labai universaliai – tiek kūno priežiūrai (ypač tinka jautrią odą, chemijos priemonėms alergiškiems asmenims bei vaikams) – šveičia ir minkština odą, skatina kraujotaką, tiek buityje – vaisių ir daržovių plovimui, maisti likučių šveitimui prikepusiuose puoduose bei keptuvėse.

100 % natūrali  – po naudojimo nelieka plastiko taršos ir gali būti kompostuojama – alternatyva sintetinėms ir plastikinėms kempinėms, pagamintos iš naftos produktų.

 

Parašykite komentarą