fbpx

Kiek plastikinių šampūno buteliukų išmetama kiekvienais metais?

shampoo plastic bottle

Vien Jungtinėse Valstijose kasmet išmetama 550 milijonų tuščių šampūno buteliukų, kurių užtenka 1164 futbolo aikštėms užpildyti. Į šį skaičių neįeina kondicionierius, kūno prausiklis ar kiti maudymosi produktai – tik šampūno buteliukai.

Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje – 520 milijonų plastikinių buteliukų. Pasaulyje kasmet sunaudojama  1,4 milijardo vienkartinių kūno prausimosi buteliukų. Šis skaičius pagrįstas vidutiniškai 6 buteliais kūno prausiklių per metus, neįskaitant šampūno ar kondicionieriaus buteliukų.

Didėjant Pasaulio populiacijai (prognozuojama, kad 2030 metais žmonių skaičus planetoje gali siekti 8,6 milijardo), šie skaičiai taip pat tik didės.

2016 m. Euromonitor surašymo duomenys rodo, kad tik 50 % visų plastikinių butelių surenkami perdirbti ir tik 7 % tų butelių iš tikrųjų perdirbami į naujus butelius. Nors jaučiamės daug geriau ką nors išmetę į rūšiavimo konteinerį, o ne į šiukšlių dėžę, liūdna realybė yra tokia, kad šie produktai dažnai patenka į tą pačią vietą.

Ar žinojai, kad tu gali padėti sumažinti plastiko buteliukų atliekų kiekį?

coconut shell soapdish handcrafted natural soap
Kokoso lukšto muilinė natūralus rankų darbo muilas

Tereikia:

  • skystą muilą, dušo prausiklį ar šampūną pakeisti kietuoju muilu arba šampūnu. Lietuvoje yra daug kūrėjų, gaminančių rankų darbo muilus su natūraliais ingrediantais.Tai ranka pasiekiama prabanga – natūralus rankų darbo muilas vietoj masinės gamybos produkto plastiko butelyje. Skamba gerai, tiesa?
  • Skystų priemonių pakuotes pakeisti daugkartinio naudojimo dozatoriais, kurie puošia namų interjerą, o papildyti galima kokosų pagrindo muilo dribsniais– be gyvūninės kilmės riebalų, mineralinių aliejų, parabenų ir SLES.

Šiuo pasirinkimu nušaunate “kelis zuikius vienu šūviu”:

  •               Perkant naują papildymą nereikės mokėti už plastiko pakuotę;
  •               Nelieka plastiko atliekų, nes muilo pakuoės dažniausiai būna popierinės arba iš perdirbto popieriaus, todėl gali būti rūšiuojamos arba natūraliais suyra;
  •               Dozatorius puošia interjerą –  šiuo metu prekybos vietose tikrai didelis dozatorių pasirinkimas, tiek pagal spalvą, medžiagiškumą. Tad galima rasti tinkamą visiems skoniams ir interjerams;
  •              Oda džiaugiasi natūraliu prausikliu – mūsų parduodami rankų darbo muilai pagaminti Lietuvoje naudojant natūralius aliejus bei džiovintas vaistažoles, pačių užaugintus arba rinktus augalus, o paįvairinti prieskoniais iš atokiausių žemės kampelių nuo kaimiško Provanso levandų laukų iki Indijos cinamono medžių giraičių, nuo Italijos Alpių iki palmėmis apaugusių atogąžų salų. Šios sudedamosios dalys kruopščiai atrenkamos dėl jų naudingųjų savybių: odos apsauga nuo aplinkos poveikio, jos drėkinimas, maitinimas, atnaujinimas, stangrinimas. Pridedami 100% natūralūs eteriniai aliejai suteikia muilui subtilų aromatą bei sveikai odai reikalingas savybes.

– Muilas yra natūralus ir saugus žmogui bei aplinkai.
– Medžiagos iš kurių gaminami muilai yra aukščiausios kokybės.
– Muile nerasite dažų, sintetinių kvapų, konservantų ir kitų sveikatai kenkiančių sudedamųjų dalių.

Tai gi, gal verta pabandyti pakeisti vieną dušo prausiklio plastikinį buteliuką į aplinkai ir kūnui draugšką natūralų, rankų darbo kietąjį muilą šampūną arba muilo dribsnius?

Pakeiskime įpročius kartu.

Parašykite komentarą